Wpływ serwisów streamingowych na podejście do kultury

Nie da się zaprzeczyć, że wpływ serwisów streamingowych na kulturę jest czymś zauważalnym w ostatnich latach. Możliwość transmitowania koncertów lub innego rodzaju eventów w tej samej chwili, czyli transmitowanie dźwięku na odległość to coś bardzo atrakcyjnego dla użytkowników, zwykle pozwala też zaoszczędzić czas oraz pieniądze. A to, że ktoś fizycznie, z przeróżnych przesłanek nie może w czymkolwiek wziąć udziału nie jest jakąkolwiek komplikacją.

Technologie wirtualnego streamingu wcześniej były związane z muzyką popularną. Kolejno transmisje dotyczyły serwisów społecznościowych. Na przykład, w serwisie Youtube prezentuje się nagrania z festiwali. Relacje na żywo są obecnie czymś, do czego użytkownicy sieci są przyzwyczajeni. Ze względu na pandemię imprezy kulturalne zostały wprost czymś obowiązkowym, dokładnie w wersji wirtualnej. I zostało to pozytywnie odbierane.

Naturalnie, nic nie może zastąpić doświadczenia uczestnictwa w wydarzeniu kulturalnym na żywo. Jednak są sytuacje, w jakich streaming sprawdza się perfekcyjnie. Każdego dnia można też korzystać z serwisów streamingowych, by oglądać ulubione filmy oraz seriale. Wybór jest tak obszerny, że użytkownicy nie mają kłopotów z wyborem czegokolwiek we własnym guście. Wybraną z popularniejszych opcji jest rozpoznawalny w wielu krajach Netflix. Zwłaszcza, kiedy ktoś chciałaby być na bieżąco z tym, co jest obecnie hitem.

Young man sitting cross-legged on library floor, reading, rear view

Użytkownicy doceniają przede wszystkim to, że mają wybór. Jeśli chcą coś oglądać, to oglądają stricte to, na co mają chęć. Nie muszą się ograniczać. Na przykład, kiedy jakakolwiek produkcja nie wywoła w nich zapału, to mogą decydować się bezzwłocznie na zobaczenie innych. Platformy streamingowe sprawiają, że dostęp do kultury w żaden sposób nie jest ograniczony. Każdy może sam wybierać, co ma w konkretnym czasie chęć oglądać i nie jest w żaden sposób ograniczony.

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *