Malunki i ozdoby na ścianie oddziałów pediatrycznych w szpitalach

Ośrodki zdrowia w Polsce są znacznie bardziej przyjazne dzieciom. Parenaście lat wstecz oddziały pediatryczne wyglądały podobnie jak wszystkie w danym obiekcie. W tej chwili kieruje się uwagę także na psychikę dziecięcą i to, żeby dzieci w szpitalu czuły się komfortowo i nie musiały stresować.

Malunki i ozdoby na ścianach oddziałów pediatrycznych w salach, w jakich leżą dzieci to najlepszy tego przykład. Mają one ciepłe barwy i będą nawiązywały do motywów znanych dzieciom ze świata natury albo bajek. Na oddziałach zwykle działają świetlice, w jakich też można zobaczyć ciekawe ozdoby. To jest ważne przykładowo biorąc pod uwagę pacjentów zmagających się z przewlekłymi chorobami. Kieruje się na to wzgląd na równi jak na wyposażenie na oddziale pediatrycznym. W takim wypadku na równi liczy się to, żeby chore dzieci czuły się komfortowo.

Dlatego przykładowo w głównym wyposażeniu znajduje się ciśnieniomierz nadgarstkowy omron, gwarantujący szybkie i precyzyjne badanie ciśnienia każdego dnia. Udostępnione ciśnieniomierze nadgarstkowe są wygodne i nie wzbudzą w dzieciach strachu. Jeżeli mały pacjent jest w ośrodku zdrowia pierwszy raz, to tym bardziej istotne jest to, żeby w takich dziedzinach, w jakich to możliwe, zmniejszyć jego poczucie dyskomfortu. Klasyczne ciśnieniomierze naramienne (polecamy: https://novamed.pl/cisnieniomerze-naramienne-nadgarstkowe/) zapewniają także wiarygodne pomiary. Często stosuje się je w wypadku dzieci w wieku starszym. Oddziały dziecięce o profilu kardiologicznym to oddziały, gdzie można znaleźć dwa wskazane wyżej rodzaje przyrządów do pomiaru ciśnienia.

Nowocześnie zaprojektowany detektor tętna płodu pozwala na osłuchanie pracy serca płodu już od dziesiątego tygodnia ciąży. Takie pomiary KTG można wykonywać w warunkach domowych. Natomiast sprzęt ten znajduje się także na podstawowym wyposażeniu oddziałów położniczych i pediatrycznych, tak samo jak gogle ochronne (przykładowy produkt: https://novamed.pl/okulary-gogle-ochronne/) jako osłona dla pielęgniarek. Na oddziałach położniczych i dziecięcych musi także znajdować się lampa na podczerwień dla niemowląt, które będą potrzebowały naświetlania po porodzie. Stosowne wyposażenie a także miłe dla wzroku malunki w salach oddziałów pediatrycznych oddziałują doskonale na samopoczucie najmłodszych pacjentów.

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *