Dlaczego dobrze jest uczyć się tańca?

Poszukujesz ciekawej formy aktywnego spożytkowania wolnych chwil? Wybierz taniec! Wcale nie musisz trenować go. To wspaniały relaks, a także aktywność fizyczna i okazja utraty ponadprogramowych kalorii. Sprawdź, jak wiele pożytku są w stanie przynieść Ci treningi taneczne!

Znaczenie tańca

Czy zdajesz sobie sprawę, że taniec istniał już w epoce pradawnej? Jego początkiem jest ruch, a więc jeden z głównych aspektów ludzkiego funkcjonowania, tak samo pod kątem fizycznym, jak i zdolności motorycznych. Priorytetowe znaczenie w tańcu posiada rytm, na którym opiera się również funkcjonowanie naszego ustroju. Praca serca, oddychanie – wszystkie czynności życiowe mają swój rytm. Taniec to nie tylko forma rozrywki. Tworzy on też składową większości kultur, jak i obrządków religijnych.

Rodzaje tańca

Każdy może trenować rodzaj tańca, który w największym stopniu jest spójny z przejawianym temperamentem i potencjałem. Co ważne, nie musisz trenować profesjonalnie. Plany zajęć polskich szkół tanecznych uwzględniają najczęściej taniec towarzyski oraz nowoczesny. Do pierwszej grupy zalicza się m. in. walc, paso doble, samba, a także fokstrot. Wszystkie gatunki tańca towarzyskiego, trenuje się z partnerem. Taniec nowoczesny można trenować tak samo pojedynczo, jak i w parze. Jego rodzajami są m. in. popping, dancehall, jazz czy break dance. Ogromną popularnością cieszy się również zumba, uznawana za kombinację zajęć fitness z tańcem.

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *