Wątki apokaliptyczne w literaturze

W wielu filmach, ale również w powieściach, częstokrotnie pokazany jest zarażony wirusami glob. Twórcy utworów nad wyraz umiłowali sobie taki problem w dziełach, bowiem może być on bliską rzeczywistością, a ponadto widzowie lubią książki z dużą dozą napięcia.

W większości filmów można zauważyć lekarzy odzianych w fartuchy medyczne, jest to stały składnik tego środowiska. Ludzkość zmaga się o życie, dlatego, że w którymś gabinecie zrodził się unikalny wirus, który zainfekował cały ekosystem. Społeczność wiąże się w nieduże grupy, które starają się przeżyć, wspierając się. Najczęściej również w pewnym miejscu położona jest tzw. pewna fortyfikacja, w niej specjaliści przebrani w fartuchy chirurgiczne, usiłują sporządzić środek zaradczy na śmiertelną chorobę.

Patrząc na argument, że nauka o chorobach po tak dużej tragedii będzie na niewielkim poziomie, w filmach powinno być więcej środków ochrony. Wszyscy ludzie powinni mieć na ciele kombinezon ochronny, który pomagałby przed stycznością z wirusem i dał możliwość na niegroźne poruszanie się po koczowisku, ale również poza jego granicami. Bez obawy o zdrowie swoje, ale także współplemieńców. Za to medycy zobowiązani są posiadać kombinezon typ 3-4, który jest szczelnie zamknięty i odgrodzi tak drogocennych pracowników. Bynajmniej w takim świecie takie rozwiązanie może być niemożliwe z uwagi na kończące się zapasy i brak wytwarzania nowego ubioru. Pozostała część ludzkości musi natychmiast po zorganizowaniu potrzebnych porcji żywnościowych - wymaganych do przeżycia - przygotować się do izolacji przed zarazą.

Ostateczną rzeczą na którą należy zwrócić uwagę są operacje prowadzone w trakcie tego kryzysu. Osoby, które podejmują się leczenia, nie są odziani w fartuchy ochronne, lub maseczki, które zmniejszałyby styczność z krwią badanego. To również ma prawo przyczyniać się do rozpowszechniania się bakterii, a po pewnym czasie do klęski ludzkości.

Obecne powieści są nastawione głównie na ciekawe efekty specjalne. Ważne jednostki - należy przyodziać - chociaż w fartuchy barierowe, które dodałyby symbolicznego realizmu filmowi, co pomogłyby widzowi przygotować się na możliwe zagrożenie, które niedługo może si stać.

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *