Filmy oraz książki o survivalowych przygodach w dziczy

Filmy oraz książki o tematyce przetrwania posiadają wiernych sympatyków. Zwłaszcza filmy fabularne grane na kinowym ekranie oraz na portalach z programami na żądanie, przyciągają znaczną liczbę osób, przynosząc gigantyczne zyski producentom. Co rok wychodzi chociaż kilka wartych uwagi pozycji, w których czołowi bohaterowie walczą o przeżycie w postapokaliptycznej rzeczywistości, albo także w wyniku katastrofy, są zdani na siebie na trudnym oraz pobawionym ludzi terenie. Pomimo iż historie te, chociaż czasem inspirowane rzeczywistymi zdarzeniami, zawierają dużą ilość fikcyjności, mogą stać się właściwą nauką przetrwania.

Sympatykom prepperingu, oprócz filmów długometrażowych, warto zaproponować też seriale, czy inne produkcje mające charakter poradnika. Ich gospodarzami są przeważnie kompetentni preppersi, globtroterzy lub byli weterani, których wiedza jest głównie praktyczna. Przez to mogą być potraktowane jako wartościowe źródło pomysłów na przetrwanie przy użyciu konkretnej liczby rzeczy. Zazwyczaj pokazują też, w co dobrze się wyekwipować, radzą na przykład, który repelent, czy tabletki do uzdatniania wody są najlepsze. Dodatkowo, w poszczególnych programach można poznać działanie ciekawych urządzeń, takich jak tickless lub bio insektal, mających za zadanie zniechęcać owady, a także dowiedzieć się, jak istotne może być światło chemiczne w momencie, gdy nie ma kolejnego jego źródła. Często informacje przekazywane w tego rodzaju programach o przetrwaniu są nadzwyczaj wartościowe, przez co dobrze jest z nich korzystać.

Nie trzeba być survivalowcem, czy szykować się na ekstremalną eskapadę, żeby oglądać filmy oraz przyswajać książki o przetrwaniu w wymagających warunkach. Wskazówki w nich zawarte mogą być wykorzystane nie tylko w obliczu katastrof, ale też w codziennym życiu. Dzięki nim łatwiej będzie choćby zorganizować i spakować się na wycieczkę do lasu, a później zorientować się w terenie. Tak samo wartościowe mogą być informacje pomocne w podjęciu decyzji, które ponczo przeciwdeszczowe dobrze zniesie trudne warunki.

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *