Mieszkanie idealne dla książkoholika

Odrobina pomysłowości, zrozumiały zamysł oraz, rzecz jasna, zasoby finansowe - oto wszystko, czego potrzeba nam, aby stylowo zaplanować wnętrze własnego domu. Jeżeli jedynie jesteśmy w stanie sobie na to pozwolić, warto zacząć eksperyment! Dziś przyjrzymy się mieszkalnym motywom prosto z książek - jakie motywy możemy przenieść prosto do naszego mieszkania?

Literatura stanowi dość częste źródło weny, lecz w dalszym ciągu ma prawo zaszokować, do jak wielu dziedzin naszego codziennego życia wolno je zaaplikować. Obrazy filmowe, zarówno te atrakcyjne, jak i niszowe, wpłynęły na wiele aspektów naszego codziennego życia. Wystarczy jedynie zająć miejsce w kinie lub usiąść przed domowym telewizorem, aby dostarczyć sobie przygody i emocji z wybranego zakamarka świata. Obserwując obrazy filmowe, w jednym czasie doznajemy wyprawy do Ameryki Południowej, jedynie po to, aby lada dzień odszukać niesztampowe atrakcje Bangkoku. Może brzmieć to dość absurdalnie, lecz nie wolno się dziwić entuzjastom kina, którzy postanowili na stałe wprowadzić charakterystyczne motywy ukochanych filmów do własnego najbliższego środowiska - lokalu mieszkalnego.

Jak wprowadzić realia literatury do własnego domu?

Tak właściwie, nikt nie narzuca nam zasad odnośnie wystroju osobistego domu. Rzecz jasna, są pewne niepisane zasady dobrego gustu i wyczucia smaku, lecz jak mawia powiedzenie „Wolnoć Tomku w swoim domku”, to właśnie my jesteśmy odpowiedzialni za finalną decyzję urządzenia mieszkalnych wnętrz.

Jeżeli interesują nas obrazy filmowe - zdecydowanie wolno czerpać z nich całymi garściami! Czemu salon nie powinien wyglądać jak na przykład klub podróżników? - klik klik. Jeżeli czujemy się w takim pokoju porządnie i stać nas finansowo na odpowiednie dodatki, wolno zmienić swoją toaletę w aztecką świątynię niczym z Indiany Jonesa! Zyskującej obecnie na popularności stylistyce przemysłowej wielokrotnie towarzyszą detale neo-noir, legendarnego z hitów takich jak Matrix lub John Wick.

Książkowy wystrój domów na świecie - jak urządza się mieszkania za granicą?

Odwiedzając inne kraje, ma się szansę wzbogacić swój punkt widzenia o znajomość różnych cywilizacji i ich obyczajowości. Wiedza ta ma istotność też przy wystroju mieszkalnych wnętrz! Powtarzające się wyjazdy do Kanady bądź wycieczki do Maroka pozwolą zerknąć nam na nastawienie regionalnych ludzi do ich prywatnego anturażu. Niektórzy z nich są w stanie drastycznie dostosowywać swój dom, aby upodobnić jego wystrój do ulubionej trylogii, inni natomiast są w całości usatysfakcjonowani z zawieszenia paru plakatów na ścianach lub ewentualnej fototapety czy plastykowej figurki za szklaną gablotką.

Przy okazji

Do sylwestra zostało może jeszcze trochę czasu, ale uwierzcie - minie jak z bicza strzelił. Dlatego też, skoro zahaczyliśmy o tematykę podróżniczą, chcę Was zachęcić do wejścia na tę stronę. Znajdziecie tam mnóstwo ciekawych inspiracji. Ja już dałam się ponieść marzeniom 🙂

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *