Otaczanie się sztuką – dobre dla naszego zdrowia

Wybór wyglądu mieszkania, w którym najczęściej się bywa, wpływa na humor. Z tego względu właśnie słyszy się, iż należy rozsądnie wybierać barwy tapety. Pomarańczowa tapeta ma szansę wzbudzać złość, nieświadomie wkurzać i także prowadzić do podłego nastroju. Natomiast zieleń uspokaja, szarość, podobna do tej uzyskanej podczas wykończenia wnętrza betonem dekoracyjnym - wykorzystuje się do tego płyty betonowe - jest nieangażująca emocjonalnie.

Wiadomym zdaje się być, iż barwy oraz ich nasycenie oddziałują na recepcję naszego najbliższego otoczenia, na atmosferę oraz emocje. Nieistotne, że nasze domostwo jest w charakterze industrialnym, kolonialnym, skandynawskim. Za każdym razem warto się zastanowić: jaki inny aspekt, poza wyborem koloru farby czy stylu art deco lub minimalistycznego, wpływa pozytywnie na nasz nastrój?

Sztuka! Ta zawsze bywa rozwiązaniem problemów. Zawieszony malunek, przykładowo na betonie dekoracyjnym w pomieszczeniu o charakterze industrialnym, nie jest nigdy traktowany tylko jako ozdoba. Patrzenie na niego może wywoływać emocje. Zrobienie sobie pauzy w ciągu dnia, aby spojrzeć na zawieszone albo umieszczone w mieszkaniu dzieło, to idealny plan na wypoczynek wyczerpanego długą robotą mózgu. Właściwie dobrany rysunek, uwielbiany przez mieszkańca domu oraz podziwiany z lubością i odrobiną sentymentu, ma szansę działać kojąco na nerwy.

W obliczu tego, iż to w ostatnich latach właśnie stres bywa powodem wszelkich schorzeń, trudności ze zdrowiem psychicznym, niszczy relacje międzyludzkie oraz doprowadza do nerwicy bądź depresji – każda próba pozbycia się go jest doskonałym pomysłem. Jeżeli obcowanie ze sztuką rozładowuje napięcie, można zatem powiedzieć, iż bywa ono najzwyczajniej w świecie pozytywne dla naszego zdrowia.

Nie można więc ignorować faktu, iż to, jak wygląda nasze mieszkanie ma wpływ na zdrowie. Dzieła sztuki to przecież nie są jedynie klasyczne malowidła i niegustowne figurki. Do każdego wykończenia domu dobrać można właściwy obraz albo posąg. Na przykład do betonu dekoracyjnego, szarego i o wyglądzie industrialnym, również można dopasować z łatwością odpowiednie dzieło - odnośnik dla inspiracji.

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *