Książki i podróże kluczem do kultury i sztuki

W trakcie edukacji szkolnej uczą nas mnóstwa rzeczy. Jedne są kompletnie niepotrzebne, ewentualnie nieprzystosowane do dzisiejszych czasów, natomiast mnóstwa innych standardowo musimy się nauczyć, bo tak należy. Każdy z nas pewnie pamięta z autopsji, że wszelkie problemy powiązane ze sztuką i kulturą raczej młodego człowieka nudzą. Jak to zmienić?

Przede wszystkim dużo wskórać będzie w stanie porządny nauczyciel. To jednakże pomysł utopijny, bowiem takich w Polsce w zasadzie jest za mało. Powinno się z tej przyczyny szukać odmiennych sposobów na naukę tradycji i sztuki wśród naszych dzieci. Prymarne, co nadchodzi mi do głowy, to podróżowanie.

Nie każdy może sobie na wyjazd pozwolić – powiecie. Zaiste. Pomimo tego pragnę zwrócić Waszą uwagę, że przecież żyjemy w dwudziestym pierwszym wieku, toteż wcale nie ma potrzeby być krezusem, aby móc sobie pozwolić na zagraniczny wypad, albo nawet jakąś daleką ekspedycję - zobacz na tej stronie. Korzystajmy z możliwości, jakie daje nam rozwój technologii. Wyjazd można łatwo odszukać i zaklepać osobiście korzystając z takowych stron www jak przykładowo Airbnb. Bliźniaczo kwestia prezentuje się z biletami na samolot. Wystarczy odrobinę czasu oraz dobrych chęci i można odnaleźć iście rewelacyjne promocje.

Natomiast jeżeli już nie mamy do tego smykałki, pożądane jest przeprowadzić rekonesans w propozycjach tzw. klubów podróżników. Jest ich w Polsce trochę i niewątpliwie jakiś się odnajdzie w każdym dużym mieście. Lokalizacja tu wszakże nie ma znaczenia. Zespoły podróżników organizują wyjazdy w nader intrygujące miejsca takie jak na przykład Indie czy Iran. Jest możliwość, by się dodatkowo z takimi wybrać w podróż transsyberyjską – z pewnością będzie przyjemniej niż samemu czy tylko i wyłącznie z partnerem. Natomiast to może być przecież wyprawa życia! Oczywiście w standardzie są niejednokrotnie takie miejsca jak na przykład Stany Zjednoczone Ameryki Północnej czy Chiny. A teraz najistotniejsze – tego typu wycieczka z grupą podróżników wydaje się w znacznym stopniu tańsza niż z tradycyjnym biurem podróży. Niekiedy można przyoszczędzić chociażby połowę sumy.

Więcej informacji: http://solisci.pl/podroze-planowane/chiny-potega-natury-legenda-shaolin-masta-giganty/

Pamiętajmy, że w dwudziestym pierwszym wieku coraz to mniej nas hamuje. Destynacje takie jak na przykład Kuba czy Malezja przestały już być ekskluzywne i niedostępne dla przeciętnego Kowalskiego. Większość to kwestia organizacji czy znalezienia dobrych kompanów do podróży. Natomiast zyski pochodzące z tego typu wycieczki będą nieocenione.

I tutaj wracamy do clou tekstu – podróż w dalekie rejony globu potrafi – nieporównywalnie do czegokolwiek innego – oczarować nasze dzieci sztuką i kulturą. Ostatecznie są to zagadnienia, jakie o wiele przyjemniej poznawać naocznie.

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *