Książki, filmy i seriale o sporcie

iverson biografiaSport to atrakcyjny temat, jaki także jest brany na tapetę za sprawą reżyserów, jak również autorów książek. Zapewnia bowiem duże terytorium do popisu. Najczęściej tego typu produkcje traktują o przezwyciężaniu komplikacji losu oraz ostatecznym zwycięstwie - jeżeli nawet nie rzeczywistym zdobyciu medalu, to przynajmniej zwycięstwie etycznym. Dziś niewielkie zestawienie najciekawszych tytułów powiązanych z tymże tematem.

Moje prymarne wspomnienie, jeżeli chodzi o obrazy sportowe, to produkcja o tytule "Cool Runnings", będąca bazującą na faktach opowieścią na temat ekipy bobslejowej z Jamajki. Idealny pomysł dla hollywoodzkiego obrazu filmowego - przecież twórcy z tego państwa kochają opowieści o schemacie - ktoś kontra cały glob. W tej sytuacji to nie jedna figura, a cały zespół. Niemniej jednak schemat taki sam jak zawsze. I zawodnicy - mimo iż nie zdobyli mistrzostwa, zapracowali na uznanie wszystkich kibiców. A przynajmniej tak mi się zdaje. Film jest z początku lat '90, skutkiem tego mogę teraz coś przekręcać 😉 Skądinąd - mimo iż całość brzmi odrobinę kiczowato - to dosyć dobra produkcja.

narciarstwoBrakuje mi jednakże większej ilości seriali oraz filmów powiązanych ze sportami zimowymi. A jeżeli są, to ja takich nie znam zbyt dużo. Narciarstwo to jednak moje hobby, stąd żałuję, iż ów problem nie wydaje się jakoś niesłychanie chwytliwy. Swoją drogą, niezwykle mnie raduje, iż sezon narciarski zbliża się wielkimi krokami. Rzecz jasna są lokalizacje, w których istnieje możliwość, żeby jeździć latem, jednakże generalnie - to zupełnie co innego. Narty wiążą się z zimą. Jakiekolwiek próby przechytrzenia systemu w powyższym obszarze do mnie nie trafiają. W zimie wszakże nie zawsze jest śnieg - uargumentujecie. W rzeczy samej, ale właściwie w XXI stuleciu ten naturalny nie wydaje się już niezbędny. We Włoszech czy Austrii większość nartostrad jest sztucznie naśnieżanych. A jeżeli chcemy poszusować w Polsce lub Czechach bądź Słowacji, na ratunek przybywają kamerki na stokach. Mamy możliwość sobie zajrzeć na witrynę, gdzie takie się znajdują oraz podglądać, jak przedstawiają się w tym miejscu warunki narciarskie. Warto używać tego typu dobrodziejstw. Sporo stron przedstawia również obecną pogodę. Pożądane byłoby dodatkowo czytać strony informacyjne dotyczące narciarstwa. Można się z nich dużo nauczyć. Warto też poczytać, gdzie w okolicach Polski panują najlepsze warunki narciarskie.

Wracając do filmów dotyczących sportu, moim faworytem wydaje się "Trener". Może dlatego, iż oprócz nart uwielbiam kosza, ale głównie ze względu na wspaniałą rolę głównego bohatera. Jeżeli nie widzieliście, najwyższa pora nadrobić tę zaległość.

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *