Teatr, książki, kino – życie pozbawione pasji musi być nudne

lifestyleJestem osobą wielu pasji i przede wszystkim cenię sobie fakt, że w obecnych czasach dostęp do wszelkiego typu wytworów kultury jest tak bezproblemowy. Co cenię w najwyższym stopniu?

Teatr, książki, kino, a nawet gry komputerowe - są to przyjemności, którym lubię się oddawać w wolnym czasie i otwarcie mówiąc - nie potrafię zrozumieć ludzi, którzy bezustannie pracują, zaś jedynym znanym im relaksem wydaje się telewizor.

Szczególne miejsce w mym sercu zajmuje muzyka. Gdy byłam małą dziewczynką, słuchałam rzecz jasna przede wszystkim tego, co puszczali w radiu, jak również tego, czego słuchali rodzice. Nie miałam wówczas określonego stylu i na ogół lubiłam to, co modne. Ów stan rzeczy był aktualny dosyć długo. Wszystko jednak odmieniło się na etapie gimnazjum, kiedy to odkryłam muzykę jako kolejną pasję.

Muzyka trafiła w moje serce i pozostała tam chyba na dobre. Wiele lat minęło, a mnie wciąż pasjonuje ten element kultury. Uwielbiam śledzić nowinki wydawnicze, a także wszelkiego typu artykuły dotyczące artystów. Posiadam parę ulubionych portali, jakie namiętnie przeglądam. Codziennie sprawdzam premiery wydawnicze, a muzyka towarzyszy mi nieustannie - podczas jedzenia, w pracy, w autobusie. Gdy nadchodzą okresy czegoś, co zwę „posuchą wydawniczą”, odbija się to negatywnie na moim humorze.

Naturalnie wiele jest gatunków, jakich słucham. Nie lubię się limitować. Muzyka posiada wielorakie oblicza i w niemal każdym stylu można odszukać nieco dla siebie. Doceniam rocka oraz bluesa, jakkolwiek nic a nic się na tychże gatunkach nie znam. Nie trafia do mnie z kolei reggae. Istnieje parę kawałków, jakie cenię, lecz ogólnie rzecz ujmując nie jestem w stanie tego przez dłuższy czas słuchać.

czytanie
Życie bez pasji? Zupełnie sobie tego nie wyobrażam...

Jak wiecie, jestem jednak przede wszystkim ogromną fanką literatury kryminalnej. Lektury pochłaniam masowo, jakkolwiek zaczyna mi ostatnio brakować czasu na czytanie. Niemniej jednak dzień bez przynajmniej kilku stron to dla mnie dzień stracony. Moim ulubionym pisarzem jest Marek Krajewski i przeczytałam już niemalże całą jego bibliografię. Nie sposób zaprzeczyć - w tym gatunku gość wydaje się pod każdym względem the best.

A Wy jakie macie pasje? Jak dużo czasu przeznaczacie na rozrywkę? Może zarekomendujecie mi jakieś ujmujące kryminały bądź albumy muzyczne?

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *