Ciekawe książki – autor nieznany

Ostatnio natknęłam się na zestaw książek, których autorem jest Elena Ferrante. Zaczęłam oczywiście od pierwszej z serii – Genialna Przyjaciółka. Książkę czyta się bardzo lekko, jest ciekawa i mimo że nie dzieją się w niej spektakularne rzeczy, to chce się wiedzieć co wydarzy się w kolejnym rozdziale.

Seria ma cztery książki i oczywiście mam zamiar przeczytać je wszystkie, a to już o czymś świadczy. Jak zwykle, kiedy spodoba mi się jakiś autor, zaczynam szukać na jego temat informacji. W przypadku Eleny Ferrante jest to bardzo ciekawa historia.

Otóż nikt nie wie, kto dokładnie kryje się pod tym pseudonimem i czy w ogóle jest to kobieta, czy może jednak mężczyzna. Oczywiście już kilka osób próbowała przeprowadzić w tej sprawie dochodzenie, ale nawet jeżeli padały podejrzenia na jakąś konkretną osobę, to nie było z jej strony żadnego komentarza. Ciekawe, czy uda się utrzymać tą tajemnicę już na zawsze, czy kiedyś dowiemy się kto kryje się za tym pseudonimem. Natomiast samą książkę gorąco polecam.

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *