Co zabrać ze sobą na wakacje

Wybierając się na wakacje, szczególnie w te cieplejsze rejony, jednymi z najważniejszych rzeczy jakie trzeba ze sobą zabrać jest oczywiście strój kąpielowy, klapki i ręcznik plażowy. Natomiast to co jest również ważne to książki. Nie wyobrażam sobie odpoczynku bez książki. Nawet na krótki wyjazd muszę ze sobą zabrać chociaż jedną pozycję.

Mogę cały dzień przeleżeć na leżaku, ważne żebym miała jakąś dobrą książkę pod ręką 😉 Zawsze staram się pamiętać o tym, żeby na takie wyjazdy nie zabierać książek pożyczonych, ze względu na to, że czasami leżę zbyt blisko wody i zdarza się, że ktoś wskakując do wody mnie pochlapie i nie chciałabym zniszczyć komuś książki.

Dodatkowo wiadomo, że w pociągach z czystością też różnie bywa, więc jeżeli tylko mogę to zawsze w podróże zabieram tylko swoje książki. Oczywiści zdarza się tak, że mam zaplanowany wyjazd, a jestem akurat w trakcie czytania pożyczonej książki, więc wtedy starym sposobem, okładam książkę gazetą, robiąc dodatkową okładkę, tak żeby móc chronić książkę przed ewentualnymi zabrudzeniami i uszkodzeniami.

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *