Czytanie – bardzo ważna rzecz w życiu każdego człowieka

W ostatnim czasie pojawia się bardzo dużo informacji na temat tego jak mało czytamy. Wpływ ma na to na pewno rozwój technologii i stały dostęp do internetu. To sprawia, że młodzi ludzie zamiast czytać lektury szkolne, wolą znaleźć opracowania i tylko na nich opierać swoją wiedzę. Ludzie pracujący często nie mają czasu na to żeby sięgnąć po książkę, albo są na to zbyt zmęczeni.

Natomiast musimy pamiętać o tym, że czytanie jest bardzo ważne. Wpływa pozytywnie na rozwój wyobraźni oraz poszerza zasób słownictwa. Dzięki temu możemy budować dużo ładniejsze zdania, a także znamy więcej słów oraz ich znaczeń. Czytanie wpływa również pozytywnie na prawidłowe stosowanie zasad ortografii.

Co więcej obecnie mamy tak wiele pozycji książkowych, że każdy znajdzie dla siebie coś odpowiedniego. Jednym z argumentów, który jest przytaczany przez ludzi, którzy nie czytają jest to, że książki są zbyt drogie. Uważam, że takie stwierdzenie to duża przesada, ponieważ dobrą książkę możemy kupić już nawet za 20zł, szczególnie, że jest wiele sklepów internetowych, które często mają dodatkowe rabaty lub promocje 😉

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *