I Ty możesz zostać gitarzystą

Wielu nastolatków śni, by uczyć się grać na gitarze elektrycznej. To stosunkowo trudny instrument, aczkolwiek dzięki konsekwentności oraz regularnym treningom, możliwe jest efektywnie opanować najważniejsze metody posługiwania się gitarą. Warto również mieć pod ręką w pomocne akcesoria.

Co na wejściu?

Zanim zaczniemy edukację gry, warto dokładnie zapoznać się z tonami, jakie wytwarzają gitary elektryczne. Amatorzy mogą ponadto zakupić różnego typu dodatki wspomagające naukę. Użyteczny może być chociażby kapodaster do gitary, który stosuje się, by zwiększyć tonację, na skutek jednoczesnego przyciśnięcia strun do podstrunnicy w pobliżu pożądanego progu.

Najpopularniejsze techniki gitarowe

Zarówno ukulele tenorowe, tak gitara elektryczna, ma wiele technik grania. Wśród tych najbardziej znanych znajduje się m.in. legato. Rozchodzi się tu o takie wydobywanie brzmień, by płynnie przechodziły tworząc melodię.

Następną techniką jest tapping. To sposób polegający na wybijaniu dźwięku na wybranym progu, aktywując przy tym prawy palec, z reguły najdłuższy. Różne adaptacje tej techniki służą jako dobre treningi, wspomagające opanowanie sprawności grania na gitarze elektrycznej.

Należy również powiedzieć o tzw. sweepingu, mającym związek z fonacją gitarową. W nawiązaniu do tej techniki mówi się o graniu sweepów, nazywanych również „zamiataniami”, przy których niezbędne jest kostkowanie wyłącznie z jednej strony. Potrzeba tu odpowiedniej sprawności oraz bardzo dobrej synchronizacji rąk.

W jaki sposób opanować technikę gry?

Opanowywanie gry na gitarze elektrycznej wymaga regularnych ćwiczeń. Konieczne jest też zaopatrzenie się we właściwe przybory, takie jak chociażby przetworniki gitarowe. Są to urządzenia, których zadaniem jest wyłapywanie mechanicznych wibracji strun. Te są potem przetwarzane w impulsy elektryczne, umożliwiające uzyskanie pożądanego dźwięku.

Należy też dodać, że naukę gry mogą zacząć również uczniowie leworęczni. W sprzedaży oferowane są też gitary elektryczne dla leworęcznych. Ponadto w sklepach ze sprzętem muzycznym można znaleźć wiele akcesoriów usprawniających naukę gry, a w Internecie dostępne są rozmaite przewodniki dla początkujących.

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *