Kultura, język i tradycje. Co jeszcze rożni poszczególne regiony świata?

Abstrahując od regionu – każde dziecko ma potrzebę zabawy. W pierwszej kolejności jest to przyjemność i sposób spędzania beztroskiego czasu w zwykły dla dziecka sposób, niemniej jednak zarówno i kwestia edukacji poprzez rozrywkę. W każdym zakątku świata wygląda to zupełnie inaczej. Podobnie jak w kwestii języka, stroju i tradycji - de facto i tutaj jest to specyficzne dla różnorakich rejonów. To jak odbywa się rozrywka i przy użyciu jakich zabawek się odbywa - jest zależne od rejonu - zatem tradycji, ale także od poziomu ekonomicznego danego kraju.

Czym się bawią najmłodsi w Afryce? Jakie zabawki są najmodniejsze na Wschodzie?

Butelki, części roślin, kije, czyli wszystko to czym też bawiliśmy się w Polsce ponad trzydzieści lat dawniej. Na dodatek – najmłodsi bawią się rzeczami, które przywiozą inni, podobnie jak w kwestii medykamentów, odzienia czy pożywienia. Kiedy to w rozwiniętych rejonach na świecie - aktualnie do wyboru mamy pokaźną gamę barwnych elektronicznych i wydających rozliczne odgłosy produktów.

Czy zatem dzieci z ubogich krajów mają gorzej w tej sferze? To zależy. Nie – jeżeli pomyślimy o wpływie tego typu zabawek na rozwój fantazji. Wbrew pozorom - sporo więcej można wymyśleć kiedy mamy tylko butelkę niż np. gry video.

Odchodząc od wpływania na wzrost kreatywności – ważny jest podobnie temat naturalnego środowiska. Żeby wytworzyć zabawki na skalę zachodu – potrzebna jest cała masa energii. Prąd dla firm, które produkują zabawki – jest zwykle sporym kosztem, dlatego też należałoby pomyśleć o jego optymalizacji. Warto sprawdzić jak zmienić dostawcę prądu, tak aby wydatki te stanowczo obniżyć. Abstrahując od faktycznych kosztów i wymiernych korzyści pieniężnych, ważna jest też idea ekologii.

Producenci głowią się nad tym jak zamienić dostawcę prądu, by optymalizować koszty fabryki - patrz też https://ecodlabiznesu.pl/. Patrzą dodatkowo na redukcję śladu węglowego w firmie - potem takie zabawki oznakowane są mianem przyjaznych naturze – co ma znaczenie dla całego obecnego otoczenia – tak jak dla tej wschodniej, czy zachodniej części świata.

Myśląc o obniżce konkretnych kosztów w przedsiębiorstwie warto poruszyć dodatkowo takową kwestię - na jakim poziomie wykorzystuje się gaz dla firm? Bo jeżeli jest to duża wielkość – korzystna może okazać się także zmiana dostawcy gazu. W ten sposób nie tylko dołączymy do kwestii ekologicznych, ale też zaoszczędzone pieniądze damy radę przeznaczyć na zbiórkę dzieciom z krajów afrykańskich lub innych ubogich części świata. Nie pomożemy wszystkim, ale możemy sprawić że któreś dziecko będzie szczęśliwsze 🙂

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *