Seriale o lekarzach specjalistach. Który z nich powinieneś obejrzeć, a które nie są warte uwagi? Te pozycje polecamy!

Pewnie wszyscy zgodnie przyznamy, że programy i seriale o lekarzach czy też intrygujących przypadkach medycznych potrafią bardzo budować napięcie jak i zaciekawić widza tak bardzo, że cały sezon serialu musi wręcz obejrzeć w jeden dzień!

Tego typu produkcje są szczególne też z tego względu, iż za ich pomocą mamy możliwość z bliska poznać a przede wszystkim docenić naprawdę ciężką oraz wymagającą pracę specjalistów medycyny, takich jak onkolog, neurolog, urolog, bądź chirurg. Bywa, że wiele aspektów związanych z poszczególnymi dziedzinami medycyny zaskakuje nas podczas przeżywania przygód razem z bohaterami. By o wiele bardziej zagłębić się w świat medycyny, przygotowaliśmy kilka tytułów seriali, które bezapelacyjnie każdy kinoman musi obejrzeć. Chyba nikogo nie zdziwi fakt, iż na pierwszym miejscu jest bestseller „Dr House” - to niezwykle ciekawa projekcja opowiadająca o grupie lekarzy, na czele której stoi wybitny dr House. Niejednokrotnie ratuje życie swoim pacjentom a nadto z wykorzystaniem swojej ogromnej wiedzy rozpoznaje nawet najbardziej skomplikowane oraz rzadkie choroby. Zagłębiając się w serial odnosi się wrażenie, iż w jednej postaci mieszczą się wszyscy specjaliści - onkolog, neurolog, urolog, bądź chirurg.

Dowiedz się, czym zajmuje się urolog: https://omniclinic.pl/uslugi/poradnia-urologiczna/

Kontynuując temat wybitnych lekarzy, nie można zapomnieć o serialu, który skradł serca milionów widzów, jest nim „The good doctor”. Oddając się fabule poznajemy zarówno schematy działania na oddziale chirurgii, ale również razem z tytułowym doktorem przeżywamy jego wzloty i upadki powodowane autyzmem.

Końcową już produkcją w naszym krótkim rankingu jest projekcja pt. „New Amsterdam” dostępna na platformie Netflix. W każdym kolejnym epizodzie wspomnianego serialu razem z lekarzami z różnych dziedzin poznajemy coraz to bardziej intrygujące choroby, a ponadto mamy możliwość poznać zasady, według których działają różnego typu poradnie szpitalne, szczególnie między innymi poradnia neurologiczna, czy też poradnia onkologiczna (czym zajmuje się onkolog przeczytasz na https://omniclinic.pl/uslugi/poradnia-onkologiczna/). Poradnie onkologiczne, które zajmują się diagnozą i leczeniem chorób nowotworowych to miejsca skupiające doskonałych lekarzy specjalistów.

Produkcje medyczne przede wszystkim ciekawią, ale niejednokrotnie potrafią też przestraszyć. Bywają też interesującym źródłem ciekawostek, co czyni je nadzwyczaj wciągającymi. Mimo iż to zmyślona opowieść, nie odbiegają aż tak bardzo od prawdziwego życia. Dzięki temu każdy widz może poczuć znój pracy medyków.

Czym zajmują się poszczególni lekarze specjaliści możesz doczytać na stronie poradni specjalistycznej, np. tej wrocławskiej https://omniclinic.pl/

2 przemyślenia nt. „Seriale o lekarzach specjalistach. Który z nich powinieneś obejrzeć, a które nie są warte uwagi? Te pozycje polecamy!

  1. Agata

    Lubię to niekonwencjonalne podejście do tematu, które charakteryzuje te seriale. To dodatkowo podkręca odbiór. Jeśli lubicie seriale o tematyce medycznej polecam też zajrzeć do kina azjatyckiego. Jest kilka fajnych pozycji, jak np. "Kill me Hill me".

    Odpowiedz

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *