Formy DIY – inne zastosowanie styropianu

Styrodur jest tworzywem, z jakiego da się zrobić zaskakujące aranżacje, o czym nie każdy wie. Przygotowane ze styropianu dekoracje z chęcią robią osoby, parające się projektami w zakresie nurtu DIY, gdyż zaliczają się one do trwałych i do tego nad wyraz nietuzinkowo się prezentują. W wielu wypadkach mogą także być podstawą w sporych ozdobach, wykonanych z innych materiałów, przykładowo tkanin, bez konieczności ulokowania ich na drucie.

Jeżeli w takim razie ktokolwiek wywnioskuje, że cięcie styropianu jest świetnym zamysłem na wykonywanie ciekawych instalacji, to powinien spróbować. Warto wtedy wybrać styrodur ekstrudowany, różniący się od standardowego rodzaju tym, że nie jest wykonany z kulek, lecz posiada przypominającą piankę formę, jaka się nie rozsypuje. Z uwagi na to, że jest to materiał sztywny, to wykorzystując nóż do styropianu da się go nad wyraz prosto ciąć, a następnie łatwo go kształtować, wykorzystując klasyczny, ostry nóż budowlany.

Z tego rodzaju tworzywa można zrobić przeróżne ozdoby, w zależności od tego, jakie ma się projekty. Przy czym mogą się przydać także różne akcesoria budowlane, np. kątownik bądź zszywki. Są to przykładowo: rama do lusterka kształtem formujące słońce, dowolne ozdoby na święta, dekoracje z okazji urodzin, stylowe dekoracje do biura, albo też ozdoby na zabawę weselną, przykładowo oryginalne litery do sesji zdjęciowej. Natomiast wybierając jednak, żeby zrobić ozdoby w klasycznym styropianie, można użyć nóż elektryczny do styropianu. Umożliwi on dokładne cięcia mimo specyficznej struktury. Styropian posiada parę walorów: jest niedrogi, ogólnie dostępny a także jest stosunkowo łatwy w obróbce. Oznacza to, że niedużym nakładem pieniędzy możliwe staje się przygotowanie stricte te elementy dekoracyjne, które ktoś planuje.

Również osoby, które w rękodziele są amatorami, nie będą miały kłopotu, by styrodur ciąć, łączyć, lub farbować. Do bardziej skomplikowanych instalacji sprawdzi się siatka elewacyjna, na jakiej łączone fragmenty prosto się montuje. W czasie prac liczy się też dobre doświetlenie, żeby prawidłowo dopracować każdy kształt. Stąd lampa led budowlana będzie przydatna. Wykreowanie ciekawych przedmiotów ze styropianu jest aktualnie chętnie wybieranym kierunkiem.

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *