Książki, czy telewizja tematyczna – co przyda się podczas remontu

Coraz bardziej znamienną popularność osiągają programy w telewizji – polegające na remoncie chałup prawie będących w ruinie. Prezentowane za pomocą gwiazdy tv według projekt u zachodnich scenariuszy – pomagają niezamożnym społecznościom mieszkać w zdatnych realiach. Remonty te wykonywane są bez mała w parę dni – a efekty są na prawdę imponujące. Dużą renomą szczycą się także kanały tv w sferze aranżowania pomieszczeń dla indywidualnych inwestorów, gdzie renowacje wykonywane są przez modnych w TV projektantów. I choć w tej sytuacji sprawa dotyczy bardziej kosmetycznych czynności we wnętrzach, adaptują je niezmiernie perfekcyjnie w całkowicie odmienne wnętrza.

Naturalnie w czołówce odcinka – mieszkania, które są pozakazywane są istnym horrorem. Często nie ma w nim chociażby tak podstawowych rzeczy jak łazienka. Mieszkający tam nie mają ciepłej wody, duże rodziny przebywają w zbiorowych pokojach bez wydzielonej prywatnej powierzchni. Jest kłopot z ogrzewaniem, a więc i odpowiednią wilgotnością w chacie. Stwarza to oczywiście tabun następnych zmartwień.

Na początku do pracy zabiera się architekt. Sprawdza potrzeby członków rodziny w pomyśle, jaki kreuje. Po pierwszych analizach – zaczynają się głośne prace, wyburzanie ścian, rozwalenie nieprzydatnych sprzętów, to znaczy totalna demolka. W tym przypadku pożyteczne mogą okazać się stopery do uszu, ponieważ działanie poniektórych narzędzi może pozostawać bardzo uciążliwe. Jeśli na terenie budowy nadal przebywamy z pełną rodziną, konieczne pozostaną również zatyczki do uszu dla dzieci.

Natomiast te pomniejsze prace dotyczą raczej aranżowania wnętrz, przestawienia sprzętów, czy zaopatrzenia domu w niezbędne rzeczy, takie jak chodząca kuchenka, czy chłodziarka, ale również mniejsze urządzenia, które będą przydatne mieszkańcom. Może być to choćby mop, jonizator powietrza, czy też usprawniający oddychanie każdemu z członków rodziny nawilżacz powietrza parowy, przykład. Do takiego urządzenia jesteśmy w stanie dodać olejek herbaciany, ażeby umilić atmosferę w domu.

Najciekawszym momentem jest zawsze koniec odcinka, gdy zachwycona rodzina ogląda rezultat roboty projektantów. Raduje ich wówczas wszystko – począwszy od istotnych modyfikacji np. ocieplania budynku – aż po najmniejsze rzeczy jak waga łazienkowa, por. https://apteczka24.pl/wagi-lazienkowe-elektroniczne,c622.html, wieszaki, czy szczoteczki soniczne dla dzieci w zaopatrzeniu łazienki. Odpowiedni nastrój nadają tkaniny – poduszki i firany, czy odświeżacz powietrza do kontaktu. Oczywiście nie obyłoby się bez sponsorów. Co prawda korzystają z lokowania produktu – lecz korzyści - są wzajemne.

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *