Zadbany i piękny ogród jak z książki

Ulubione filmy mogą być źródłem inspiracji do zagospodarowania własnego ogródka. Zachwycające ogrody nierzadko stanowią tło kinowych wydarzeń. Przekonaj się, w jaki sposób możesz przenieść kinową wizję do swojego ogrodu! Czy, aby urządzić wyśniony ogródek wystarczy kilka akcesoriów oraz odpowiednie meble ogrodowe oraz kanapy ogrodowe, czy też potrzebujesz czegoś więcej?

Ogródek na dachu wieżowca?

W produkcji „Jak w niebie”, ale również w kilku popularnych lub mniej znanych epizodach seriali jest motyw ogrodu zaaranżowanego na dachu kamienicy. Projektant tego rozwiązania musiał więc wykreować praktycznie wszystko od zera, na surowej powierzchni pozbawionej naturalnych miejsc zaczepienia. Sadzonki muszą być umieszczone w donicach, nie ma też sposobności utrzymania tam prawdziwych traw. Do wytyczenia szlaków w tym niekonwencjonalnym miejscu projektant wykorzystał drewniane klepki oraz kamyki. Właśnie te dwa elementy przede wszystkim stanowią o całości wystroju. Blisko krawędzi ogrodu rozmieszczone zostały meble ogrodowe. Wyróżniają się też leżaki rattanowe, stoły i kanapy ogrodowe.

Fantastyczny i piękny ogród w niecodziennym formie

Ogród z filmu pod tytułem „Tajemniczy ogród” to wzór luźnego zużytkowania krajobrazu. Pojawia się nieco dzika roślinność, stara fontanna, ale też meble ogrodowe i schody z kamienia. W tego rodzaju ogrodach nie można zbyt ingerować w scenerię oraz należy dobrze skompletować zestawy mebli i stoły ogrodowe. Przodować będą w tym przypadku meble z naturalnych tworzyw. Szczególnie mile widziane będą też kanapy ogrodowe z drewna lub wikliny oraz leżaki rattanowe.

Co zrobić, jeśli nie mamy odpowiedniej ilości miejsca w piwnicy na składanie tych wszystkich sprzętów i mebli? Nic prostszego. Można postawić na domki ogrodowe i problem z głowy.

A gdyby tak posadzić okazałe żywopłoty? Można by wówczas przyciąć je według niepowtarzalnej wizji, podobnie jak główna postać filmu „Edward Nożycoręki”. Niestety do tego trzeba by wówczas posiadać naprawdę duży kawałek ogrodu.

Interesujący jest szczegół, że w hollywoodzkich produkcjach prawie w ogóle nie pojawiają się ogródki z warzywami. Zdecydowanie częściej pokazuje się za to sady lub winnice. Jednak to już zupełnie odmienna kategoria.

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *