Sposoby na czas wolny

Wyjazdy dla dużej ilości osób są okazją do zaznania trochę odpoczynku. Niektórzy odpoczywają opalając się nad basenem czy morzem, inni wolą chodzić po łąkach czy górach. Jednak niektórzy chcą, trochę więcej emocji. Dla tego typu osób stworzono wszelakie atrakcje, które szybko zwiększą ilość adrenaliny w krwi.Jedną z takich jest zjazd „Jebel Jais Flight”o długości powyżej półtorej km. Wielu osobom może kojarzyć takie atrakcje z atrakcjami dla dzieci na placach zabaw lub w parkach linowych, lecz to jest całkowicie odmiennej rangi. Zjeżdżający na tyrolce może jechać z prędkością nawet sto sześćdziesiąt km/h, co nie jednego wzbudziłoby szybkie tętno. Gdy połączy się to z zapierającymi dech widokami, tworzy się nam unikatowe w swoim rodzaju wrażenie.

Niemniej „Jebel Jais Flight” to nie jedyna atrakcja, która może podnieść nam ciśnienie. Zjazdy po wulkanie również świetnie się do tego nadają. Choć może się wydawać, iż to bardzo niebezpieczna atrakcja, to w lokalizacjach typu Cerro Negro nieopodal miasta Leon, jest to praktycznie w pełni pozbawione ryzyka. Cała zabawa polega na przejażdżce po stoku wulkanu, który przykryty jest drobnymi kamykami lub popiołem. Można to zrobić na siedząco lub na stojąco. Ten drugi sposób przypomina względnie snowboarding, tyle że bez śniegu.

Naturalnie, co poniektórzy mogą gustować bardziej ucywilizowane atrakcje. Dla takich, osób także się coś znajdzie. Jedną z takich możliwości jest spacerowanie na krawędzi wieży CN w Toronto. Na początku może się to wydawać dość prostą rozrywką w porównaniu do poprzednich rozrywek, lecz to tylko pierwsze wrażenie. Nawet nie posiadając lęku wysokości bez trudu dostać dreszczy krocząc na samej krawędzi platformy zawieszonej więcej niż 356 metrów nad glebą. I to bez żadnej zapory! Wyłącznym zabezpieczeniem jest sznur podpięta do naszego specjalnego ubrania. Pozwala ona po części wisieć nad przepaścią, trzymając się platformy jedynie palcami u nóg.

Jak więc można zauważyć rozrywek z odrobiną wrażeń jest bez liku i aż trudno byłoby je wszystkie określić. W związku z tym warto poznawać je na samemu. Z tego powodu damy radę trochę urozmaicić nasze wyjazdy.

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *