Miejsca znane z książek

Standardowe wycieczki dla wielu turystów są dzisiaj zbyt sztampowe. Ostatecznie prawie każdy jest w stanie pognać dokądkolwiek i wypoczywać. Początkujący podróżnicy chcą zatem odkrywczych pomysłów i wyjątkowych doświadczeń. Z tego powodu biura podróży coraz chętniej proponują wyprawy z kluczem - np. podróż śladami ciekawego literata albo postaci z filmu. I to jest bardzo dobry pomysł na odpoczynek.

Ten trend w sumie nie jest niczym niespotykanym - któż z nas nie marzył o odwiedzinach w Disneylandzie? Obecnie tego typu miejsc otwiera się dużo więcej i niekoniecznie są to rozległe centra rozrywki. Czasem to nieduże, klimatyczne kawiarnie. A czasami tylko rzeźby.

Np. w stolicy Wielkiej Brytanii istnieje sporo miejsc, które wiążą się z przygodami Chłopca, Który Przeżył. Są to bary i urocze sklepy, jest także kultowy Peron Dziewięć i Trzy Czwarte. Lecz nie ma potrzeby wyruszać do Wielkiej Brytanii! W naszym kraju, w jednym z zamków, często organizuje się tematyczne obozy pod tytułem "Hogwart", a wczasowicze wcielają się w swoje ulubione postacie.

Pewne biura podróży proponują eskapady do punków, znanych z słynnych filmów. Dla miłośnika filmu będzie to niezapomniane wrażenie. Zwiedzać można także apartamenty i rezydencje popularnych artystów - autorów, plastyków, aktorów. Czasem ich mieszkania zmieniają się w muzea, a niektóre pozostają nietknięte.

Turystyka popkulturowa to opcje dla każdego. Warto kiedyś wyruszyc na taką wyprawę i zdobyć nowe, niezapomniane doświadczenia.

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *