Wspólne oglądanie ekranizacji książkowych – pomysł na imprezę

W ciepłe dni chce się przebywać przez większość wieczorów na zewnątrz. Duże ośrodki miejskie wykorzystując ten stan rzeczy, chętnie organizują kina plenerowe. Możesz wziąć z nich przykład i zorganizować takie przyjęcie we własnym ogródku. Albo na tarasie. To rewelacyjny pretekst, żeby spotkać się z przyjaciółmi.

Czego ci potrzeba, żeby urządzić ową tematyczną imprezę dla fanów kina? Najważniejszy okazuje się sprzęt do wyświetlania filmów. Jeśli nie posiadasz dedykowanej tablicy, wywieś obrus albo jakąś płachtę i nakieruj na obraz z rzutnika. Meble ogrodowe nie stanowią konieczności, zupełnie wystarczą poduchy i koce, choć w sumie dobrze się tymi meblami zainteresować. Jednak gdy wolisz nie rozkładać znajomych na ziemi, przygotuj krzesła z technorattanu. wygodniejsza będzie kanapa ogrodowa (lub kanapa na taras, jeśli nie posiadasz kawałka ziemi), lecz ona również zajmie większą przestrzeń. Najbardziej pojemna będzie prawdopodobnie drewniana ławka. Mimo to namawiam cię do odpuszczenia konwenansów i skorzystania z poduszek, karimat czy koców. W ten sposób zmieści się więcej gości, atmosfera będzie luźna i nie ma ryzyka sprzeczek o to, czyja teraz jest kanapa ogrodowa albo czy krzesła z technorattanu nikomu nie zasłaniają.

Później będzie do załatwienia już jedynie sprawa wybrania filmu. Warto zorganizować jakiś czas wcześniej sondę wśród zaproszonych gości albo zapowiedzieć jeden seans. Na pewno nie zostawiajcie wyboru na ostatnią chwilę: nim się na coś zdecydujecie, minie za wiele czasu.

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *