Otaczanie się sztuką – dobre dla naszego zdrowia

Wybór wyglądu mieszkania, w którym najczęściej się bywa, wpływa na humor. Z tego względu właśnie słyszy się, iż należy rozsądnie wybierać barwy tapety. Pomarańczowa tapeta ma szansę wzbudzać złość, nieświadomie wkurzać i także prowadzić do podłego nastroju. Natomiast zieleń uspokaja, szarość, podobna do tej uzyskanej podczas wykończenia wnętrza betonem dekoracyjnym jest nieangażująca emocjonalnie.

Wiadomym zdaje się być, iż barwy oraz ich nasycenie oddziałują na recepcję naszego najbliższego otoczenia, na atmosferę oraz emocje. Nieistotne, że nasze domostwo jest w charakterze industrialnym, kolonialnym, skandynawskim. Za każdym razem warto się zastanowić: jaki inny aspekt, poza wyborem koloru farby czy stylu art deco lub minimalistycznego, wpływa pozytywnie na nasz nastrój?

Sztuka! Ta zawsze bywa rozwiązaniem problemów. Zawieszony malunek, przykładowo na betonie dekoracyjnym w pomieszczeniu o charakterze industrialnym, nie jest nigdy traktowany tylko jako ozdoba. Patrzenie na niego może wywoływać emocje. Zrobienie sobie pauzy w ciągu dnia, aby spojrzeć na zawieszone albo umieszczone w mieszkaniu dzieło, to idealny plan na wypoczynek wyczerpanego długą robotą mózgu. Właściwie dobrany rysunek, uwielbiany przez mieszkańca domu oraz podziwiany z lubością i odrobiną sentymentu, ma szansę działać kojąco na nerwy.

W obliczu tego, iż to w ostatnich latach właśnie stres bywa powodem wszelkich schorzeń, trudności ze zdrowiem psychicznym, niszczy relacje międzyludzkie oraz doprowadza do nerwicy bądź depresji – każda próba pozbycia się go jest doskonałym pomysłem. Jeżeli obcowanie ze sztuką rozładowuje napięcie, można zatem powiedzieć, iż bywa ono najzwyczajniej w świecie pozytywne dla naszego zdrowia.

Nie można więc ignorować faktu, iż to, jak wygląda nasze mieszkanie ma wpływ na zdrowie. Dzieła sztuki to przecież nie są jedynie klasyczne malowidła i niegustowne figurki. Do każdego wykończenia domu dobrać można właściwy obraz albo posąg. Na przykład do betonu dekoracyjnego, szarego i o wyglądzie industrialnym, również można dopasować z łatwością odpowiednie dzieło.