Ciekawe książki – autor nieznany

Ostatnio natknęłam się na zestaw książek, których autorem jest Elena Ferrante. Zaczęłam oczywiście od pierwszej z serii – Genialna Przyjaciółka. Książkę czyta się bardzo lekko, jest ciekawa i mimo że nie dzieją się w niej spektakularne rzeczy, to chce się wiedzieć co wydarzy się w kolejnym rozdziale.

Seria ma cztery książki i oczywiście mam zamiar przeczytać je wszystkie, a to już o czymś świadczy. Jak zwykle, kiedy spodoba mi się jakiś autor, zaczynam szukać na jego temat informacji. W przypadku Eleny Ferrante jest to bardzo ciekawa historia.

Otóż nikt nie wie, kto dokładnie kryje się pod tym pseudonimem i czy w ogóle jest to kobieta, czy może jednak mężczyzna. Oczywiście już kilka osób próbowała przeprowadzić w tej sprawie dochodzenie, ale nawet jeżeli padały podejrzenia na jakąś konkretną osobę, to nie było z jej strony żadnego komentarza. Ciekawe, czy uda się utrzymać tą tajemnicę już na zawsze, czy kiedyś dowiemy się kto kryje się za tym pseudonimem. Natomiast samą książkę gorąco polecam.